Náš proces

Ako sa vyrábajú šťavy The Blend

Náš proces

Ako sa vyrábajú šťavy The Blend

Všetky naše džúsy sú za studena lisované a s láskou ručne vyrábané. Nikdy v našej šťave nenájdete chemikálie, farbivá, konzervačné látky, arómy a žiadny cukor.

1 | Výber dodávateľa

Do vyše 40 druhov šťiav, ktoré sú vyrábané v našej výrobni, pridávame obrovské množstvo surovín. Naši dodávatelia sú starostlivo vyberaní na základe ich kvality.

2 | Umývanie

Ovocie a zelenina hneď po  prijatí sú uskladnené v chladnej miestnosti a do chladničiek. Pred odšťavením je každý jeden kus dôkladne umytý. Následne porcovaný.

3 | Lisovanie

Na rad prichádza samotné odšťavovanie, lisovanie. Šťava vzniká pomocou extrémneho tlaku vyvíjaného šnekovým lisom, ktorý minimalizuje kyslík a teplo, takže pri extrakcií nedochádza k oxidácií. Touto metódou sa nepasterizovaná šťava vyrába dlhšie, čím je zabezpečená najvyššia kvalita, bohatá na chuť, farbu a výživové látky.

4 | Blend - miešanie

Pri zavádzaní nových receptov venujeme veľa času a ohľaduplnosti. Do našich receptúr vyberáme suroviny hlavne pre ich účinky, ale aj chute zákazníkov. V každom džúse je ovocie ale aj zelenina aby džús nezaťažoval telo ovocným cukrom.

5 | Filtrácia

Naša šťava sa pred plnením do fliaš prefiltruje aby sa zabezpečilo, že je úplne bez vlákniny a akýchkoľvek čiastočiek., ktoré by mohli spadnúť do nádoby v procese lisovania. Za čistý džús predsa platíte.

6 | Označovanie

Každá flaša s džúsom má vlastnú etiketu, so zložením a spôsobom použitia.

7 | Plnenie

Džús je pripravený na plnenie do fľiaš.

8 | Mrazenie

Po naplnení fliaš lisovanou šťavou je trvanlivosť produktu 2-3 dni, po  uplynutí tejto doby šťava stráca všetky vlastnosti. Aby sme zabránili degradácií výživy a udržali šťavu čistú a výživnú, ihneď po  naplnení do fliaše ju zmrazíme. Šokové mrazenie je technika rýchleho zmrazovania, ktorá pri teplote -50stupnov celzia zníži teplotu jadra šťavy na -30 stupnov za menej ako 90minút. Tento spôsob zachová všetky vitamíny, minerály, enzýmy ale aj organoleptické (senzorické) vlastnosti ( farba, vôňa, chuť,..) Po vysokom zmrazovaní sa džúsy uskladňujú pri teplote -18 stupňov aby sa zachovali všetky vlastnosti až kým nepridu k vašim dverám.

9 | Dodanie

Náš džús si viete vyzdvihnúť osobne v našej výrobni, alebo Vám ju pošleme kurierskou spoločnosťou kdekoľvek na Slovensku.

Súvisiace príspevky

Čo je restart

Počas vášho Restartu vylúčite zo stravy nezdravé, pevné jedlá a nápoje, ktoré nahradíte konzumáciou surových, za studena lisovaných a ľahko stráviteľnými džúsmi.

Zobraziť

Náš proces

Všetky naše džúsy sú lisované za studena z čerstvého ovocia a zeleniny, zmrazované špeciálnym postupom. Bez chemikálií, farbív, arómy či cukru.

Zobraziť

Doména theblend.sk používa cookies na prispôsobenie obsahu, poskytovanie funkcií a analýzu aktivít. Kliknutím na tlačidlo Akceptovať vyjadríte súhlas s ich využívaním. Zotrvaním na webe theblend.sk tiež beriete na vedomie spracúvanie osobných údajov v uvedenej forme.